Vetar u kosi, zapljuskivanje kapljica vode, više nego znoja i svež vazduh. Lučenje hormona sreće pre i dugo posle treninga je sintagma kojom itekako možemo opisati veslanje. Slike koje imamo prilike da vidimo na sportskim takmičenjima često izgledaju nerealno i mnogi od nas bi voleli bar nakratko da ukrote simbol nemirnosti – vodu. Čak i rekreativno bavljenje ovim sportom ima nebrojeno benefita.
Veslanje je sport koji aktivira skoro sve mišiće u telu. Takođe, delovi treninga se čak i zimi odigravaju napolju što je velika pogodnost za našu psihu i telo jer svi znamo koliko je dobrotvoran boravak u prirodi. Prosečan trening se sastoji od trčanja/zagrevanja, izlaska navodu ili vežbanja na ergometru, izlaska na vodu tj. veslanje na vodi ako vremenske prilike dozvoljavaju i teretane.
Za studente je ovo prava milina. Osnovan je 2006. godine na FON-u po uzoru na velike veslačke klubove širom Evrope. Sa ciljem proširenja i na ostale fakultete u Beogradu, 2008. godine menja svoj naziv u ,,Veslački klub Beogradski Univerzitet”. Od osnivanja, pa sve do današnjih dana klub redovno učestvuje na brojnim regatama kako u Srbiji, tako i u inostranstvu.
Svako ko želi da se priključi klubu treba da dođe u klub u terminu treninga. Tamo će ga dočekati trener, teretana, oprema, reka i sve što mu može biti potrebno za uživanje u ovom sportu. Treninzi se održavaju od utorka do nedelje na Adi, a adresa uprave se nalazi u Ulici Jove Ilića 154. Sve dodatne informacije možete potražiti na njihovom sajtu.
Pa ko šta voli! Veslanje možete trenirati i u našim najtrofejnijim klubovima. Partizan i Zvezda svojim članovima nude školu veslanja i rekreativno veslanje, a za one malo iskusnije veslače i masters veslanje. Sve što treba da uradite ako želite da veslate u klubovima sa dugom tradicijom je da odete na trening. Termini u Zvezdi su svakog dana, a razlikuju se u zavisnosti od grupe koju u koju želite da se upišete. Tretnizi u Partizanu su ponedeljkom, sredom i vikendom.
Osnovan je davne 1905. godine kao nekadašnji ,,Tipografski veslarsko-plivačko-pecaroški klub”. Klub je u daljem periodu postojao kao mesto za sportsku i rekreativnu aktivnost, ne samo radnika, već i svih građana Beograda,od najmlađih osnovaca, preko srednjoškolaca i studenata, kako ženskih tako i muških. Rad kluba u današnje vreme bazira se na aktivnostima veslanja, podeljenim na tri oblasti: takmičarsko veslanje u ženskoj i muškoj konkurenciji u četiri starosne kategorije (pioniri,kadeti,juniori,seniori); škola veslanja koju pohađaju početnici i rekreativno veslanje i aktivnost rekreacije za sve uzraste i građane Beograda. Termini treninga su: utorak i četvrtak od 8.00 ili 16.00 časova,subota i nedelja od 10.00 časova. Svi polaznici su obavezni da poseduju osnovno znanje plivanja.
Klub Galeb je sinonim za veslanje u našem lepom gradu. Inicijativu za osnivanje kluba dalo je nekoliko Zemunaca poreklom iz primorskih oblasti. Novi klub se već iste godine učlanio u veslački savez. Galeb je od prvog dana svog postojanja veoma popularan u gradu i medu svojim članstvom ima najuglednije Zemunce. Poseban značaj, kako za prikupljanje sredstava, tako i za popularizaciju kluba, imaju zabave koje Galeb redovno organizuje. Nekih godina čak dva puta godišnje, letnju u bašti i zimsku u sali hotela “Central” i na kojima se okupljao “krem” tadašnjeg Zemuna. Galeb takođe nudi školu veslanja, rekreativno i takmičarsko veslanje, a sve termine možete naći na njihovom sajtu.
Veslanje je sport koji utiče na razvijanje celog tela i kao takav je najbolji za rekreaciju. Ravnomerno utiče na kondiciju, snagu, koordinaciju i izdržljivost. Izvodi se na čistom vazduhu i čini čuda za respiratorni sistem. Za jedan sat veslanja potroši se mnogo više kalorija nego tokom trčanja ili igranja tenisa.
O slatkišima u službi produktivnosti možda niste ni razmišljali. A šta ako vam kažemo da… Pročitaj više
Poslednjih godina kompjuterske i internet tehnologije napravile su bum na tržištu rada. Od programerskih veština… Pročitaj više
Humanizam je filozofski i etički stav koji naglašava vrednost i delatnost ljudskih bića. Sa druge… Pročitaj više
Odgovor na ovo pitanje i nije baš jednostavno dati. Nije baš kao da je osobenost… Pročitaj više
Šta je to "Pet stadijuma tuge"? Model „Kuber-Ross“, poznatiji kao Pet stadijuma ili faza… Pročitaj više
Kod nas reciklaža još uvek nije u potpunosti zaživela. Institucije se donekle trude da bar… Pročitaj više
Ovaj sajt koristi kolačiće
Ostavi komentar